Únor 2010

Ovoce do škol

28. února 2010 v 19:18 | Administrátor
Termín rozvozu ovoce není znám předem. Podle informací z internetových stránek - www.ovocedoskol.eu, bude rozvoz zahájen v týdnu od 8.3.2010. Každý žák bude mít svou ovocnou kartu, kde si bude značit, jaký druh ovoce a zeleniny konzumoval.
Omytí a přípravu ovoce bude zajišťovat výdejčí stravy.
Tak se nechme překvapit, jaký to bude mít u žáků úspěch !

Ovoce do škol 2010

11. února 2010 v 22:20 | Administrátor
Naše škola se zapojí do projektu EU a ČR s názvem Ovoce do škol. Přímo do naší školy bude žákům dodáváno čerstvé ovoce a zelenina, ovocné a zeleninové saláty, ovocné a zeleninové šťávy.
Více podrobností na www.ovocedoskol.eu . S přihlédnutím k výživovému doporučení Ministerstva zdravotnictví pro obyvatele ČR, se upřednostňují: jablka, hrušky, švestky, kedlubny, karotka, okurky salátové, ředkvičky, hrachové lusky a listové saláty.
Každé balení ovocné a zeleninové šťávy a každé balení čerstvého ovoce a zeleniny musí být označeno nápisem "Ovoce do škol".
Na dotované ovoce a zeleninu budou mít nárok zdarma všichni žáci školy.Podpora z prostředků EU (73 %) a ČR (27 %) je poskytována na čerstvé ovoce a zeleninu, dále na balené, popřípadě různě upravené ovoce a zeleninu a na balené ovocné a zeleninové šťávy (jejich podíl může činit nejvýše 25 % celkového počtu dodaných produktů). Balené ovoce a zelenina, stejně jako šťávy, nesmí obsahovat přidaný cukr, sůl, tuky, sladidla a konzervanty.